Çiçek Gönderimi

Çiçek Gönder

Yalova'ya çiçek göndermek için istediğimiz bahaneyi üretebiliriz. Neden derseniz bu eylemin yapılması için gerçekten sevilen bir insanın orada yaşıyor olması ve bu jesti bizim tarafımızdan hak ediyor oluşu gerçeği vardır. Başka pek çok farklı alternatif olabilir. Özel günler için kişinin ihtiyacı olan bir armağanı tercih edip ona almak ve yollamak bunlardan biridir. Ama unutulmamalı ki bir hediye kadar fiziksel ve soyut anlamları itibariyle gül, orkide ve başka birçok tür kişilere tarifsiz hazlar yaşatabilir. Bundan çok uzun zaman önce bizlerin bugün işimizi son derece kolaylaştıran bir çalışmanın temelleri atıldı. On yedinci yüzyılın sonlarında farklı bir yerde değil, ülkemiz sınırlarında başlatılan bir araştırma oldukça detaylı bir şekilde yapılan inceleme ve araştırmalarla sonuçlandı.

Bu detaylı ve yoğun emeğin sonuca ermesi tam iki yüz yıllık bir zaman dilimini kapsamaktadır. Elde edilen veriler ise son derece sağlam ve güçlüdür. Doğa üzerindeki hemen her türün insanda var olan hangi duyguya karşılık geldiği bulunmuştur. Bu kapsamlı araştırma ayrıca göstermiştir ki çiçekler duygu iletiminin sözlerden sonraki en büyük araçlarıdır. Bu yüzden de maddi değeri düşük bir alternatif olsa da çiçek göndermek özel günlerde belki de en uygun hediye olabilir. Her zaman için sözün yerini hiçbir şeyin tutmayacağını kabul ediyoruz ama öyle durumları olur ki sözlerin kifayetsiz kalmasından ziyade boğazımızda düğümlenip bir türlü çıkamadığı zamanları yaşarız. Bu sebepten de sözlerimizin gücüne denk ve onlar kadar etkili bir araca başvururuz.

Türler ayrı ayrı anlamlara denk geliyor ama aynı türün farklı renkleri de farklı hislerin karşılığı haline gelmiş durumda. Burada dikkat edilmesi gereken şey çiçek gönderimlerinde tür kadar rengin de denk düştüğü anlamı bilip ona göre hareket etmektir zira herhangi bir yanlış tercih yapacağımız jestin tamamen etkisiz ya da yanlış olmasına sebep olabilir.

Yalova Çiçekçilik İçin Bağlantı: Çiçek Gönderimi