Zarif Çiçek Sepeti

Zarif Çiçek Sepeti

Yalova'nın zarafeti herkesçe bilinir. Bu zarafetin sebebi kıyı kentlerimizden bir olmasıdır. Hem mavi hem de yeşil çok güzel bir görüntü sergilemektedir. Çiçek sepeti ile benzer olan yönü iki konu başlığının da farklı renkler ve görüntülerle daha zengin ve görkemli hale gelmesidir. Çiçek sepeti hep denir hayatın aynasıdır diye, bunun neden bugünlere kadar kabul edilerek gelen bir gerçeklik olduğu konusunda oturup düşündük mü? Bizden neleri barındırıyor olması sebebiyle bu yakıştırmayı yaptık? Bunun cevabını hemen vermek yerine geçmişe bakmak gereklidir.

Tarihsel yolculuğuna bakacak olursak en büyük imparatorlukların en güçlü dönemlerinde bile asaleti ve zarafeti sebebiyle en zengin sofralarının, ziyafetlerin vazgeçilmez unsuru ya kırmızı güller olmuştur. O zamanlar da bile türlerin görkem ve gösterişin en büyük işareti bugünlerdeki anlayışın temellerini oluşturuyor. Güller veya orkideler veya gerberalar türler arasında herhangi bir ayrım yapmak neredeyse imkânsız. Hepsi bir şekilde yüklenmiş oldukları anlamların karşılarken bir yandan da o duyguların ötesinde yaşamın en içinde yer almışlardır. Çiçek sepeti sadece duyguların ifadesi değil aynı zamanda en güzel iletim şeklidir de.

Hepimiz her daim aynı şekilde seri bir şekilde iletişim içinde olma yetisine maalesef sahip değiliz. Seni seviyorum ile başlayıp, benim için değerlisine varan her türlü duygunun iletimi olan bu varlıklar hayat buldukları doğanın dışında bizler tarafından karşımızdaki insanlara ulaştırılan aranjmanlar içinde de güçlü anlamlarını günümüzde iletmeye devam etmektedir. Kırmızı gülle yapılmış bir sunum sevgiliye gönderilecek en güzel armağanlardan biridir hala. Güneş gibi girdiği her ortamı aydınlatan sarı gerberaların hem zarif hem de göz alıcı sunumu tabii ki çiçek sepeti içindedir. Farkında olalım ya da olmayalım ama değişmez bir gerçekliktir ki bu tasarım kişiye değil bulunduğu mekâna da enerji katar.

Yalova Çicekçilik İçin Dış Bağlantı: Kırmızı Gül ve Çiçek Sepeti